Władze Krakowa

Najważniejszym spośród globalnych problemów w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby samochodów na krajowych drogach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców a także poprawi całość gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami i naprawy istniejących tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski prezydent
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.