Kraków przyjazny mieszkańcom i turystom

Wśród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być miastem przyjemnym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pomocne zmiany w stolicy małopolski.
Co niezłego załatwiono w trakcie ostatniego czasu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne postępowanie w temacie pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina rozwinęła się o następne drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz kolejne miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie oznacza to natomiast, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami historie. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Podczas gdy miasto rozwija się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze gospodarki śmieciami, budowie i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te miejsca przyciągają gości z innych krajów do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych działania nie obejmują jedynie samego środka miasta, ale też są połączone z całym regionem. W związku z tym lepiej nie utyskiwać lecz zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski prezydent